Montáž střešního nosiče

Střešní nosič pro své vozidlo můžete zakoupit v obchodě Tesla (na webu https://shop.tesla.com/ nebo https://shop.tesla.cn/ pro Čínu) a přepravovat na střeše vozu surfová prkna, kajaky apod. Postup montáže střešního nosiče:

 1. Důkladně očistěte střechu vozu v místě šipek na oknech a nechte místa oschnout.
 2. Pomocí symbolu šipky na horní straně podložek příčníků určete, do kterého rohu střechy vozidla umístit podložky a odpovídající pásky proti otěru.
 3. Vpředu vlevo naměřte 227 mm od předního okraje prosklené střechy. Zarovnejte šipku na skle se šipkou na pásce proti otěru a přilepte pásku na vozidlo podél hrany panelu karoserie. Zopakujte stejný postup na pravé přední straně vozu.
 4. Vzadu vlevo naměřte 412 mm od zadního okraje prosklené střechy. Zarovnejte šipku na skle se šipkou na pásce proti otěru a přilepte pásku na vozidlo podél hrany panelu karoserie. Zopakujte stejný postup na pravé zadní straně vozu.
 5. Pomocí montážního přípravku opatrně odtáhněte pryžové těsnění v místě označeném šipkou.
 6. Zatímco je montážní přípravek na místě, vložte držák příčníku.
 7. Vyjměte montážní přípravek a ověřte, že je držák upevněn v kovovém profilu pod sklem. Zkontrolujte správné upevnění zatažením za držák a pohybem do všech směrů. Střed držáku musí být zarovnán se šipkou. Zopakujte stejný postup na ostatních rozích vozidla.
 8. Umístěte levou přední podložku na držák příčníku. Podložku určete podle symbolu a namontujte ji na odpovídající místo. Stejný postup zopakujte se zbylými podložkami.
 9. Postup montáže příčníků: Zkontrolujte upevnění všech čtyř držáků – správné zarovnání a svislou polohu. Opatrně umístěte přední a zadní příčník na podložky.
  Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
  Poznámka
  Přední příčník je delší než zadní příčník.
 10. Nasaďte křídlové matice na držáky a utáhněte je rukou.
 11. Poté utáhněte křídlové matice k držákům pomocí inbusového klíče. Doporučený utahovací moment je 2,5–3,5 Nm. Správnou montáž ověřte zatažením do všech směrů. Příčníky se nesmí hýbat. Systém zajistíte zarovnáním značky na křídlové matici se značkou na příčníku.
  Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
  Poznámka
  Nadměrné utažení může poškodit vozidlo.
 12. Příčníky zamkněte klíčem.
 13. Zatažením do všech stran zkontrolujte, zda jsou příčníky bezpečně namontovány.
 14. Nasaďte kryty. Nejprve nasaďte spodní část krytu a poté nacvakněte horní část na místo.