Docieranie hamulców

Po wymianie klocków i/lub tarcz hamulcowych należy dotrzeć hamulce. Dotarcie hamulców pomoże także wyeliminować nieprzyjemny pisk podczas hamowania, zwłaszcza podczas jazdy w deszczu, jazdy w zimnym i/lub wilgotnym otoczeniu lub jeśli pojawi się rdza na powierzchniach elementów hamulca. Należy pamiętać, że taka sytuacja może wystąpić we wszystkich pojazdach wyposażonych w hamulce tarczowe i nie ma to wpływu na skuteczność hamowania.

Przed dotarciem hamulców przejdź do opcji Sterowanie > Serwis, aby upewnić się, że ciśnienie w oponach mieści się w specyfikacji. Zalecane ciśnienie w oponach można znaleźć na etykiecie na słupku drzwi po stronie kierowcy lub w instrukcji obsługi pojazdu.

Aby dotrzeć hamulce:

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Upewnij się, że przestrzegasz wszystkich lokalnych przepisów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego i wykonuj manewry tylko w odpowiednich miejscach, w których takie manewry są dozwolone, przy niewielkim ruchu lub w miejscach, gdzie nie ma ruchu.
  1. Jedź pojazdem z prędkością około 80–90 km/h (50–55 mph) po prostej drodze.
  2. Naciśnij pedał hamulca z niewielką, ale stałą siłą, aby powoli zmniejszyć prędkość jazdy, po czym zwolnij pedał hamulca przy prędkości 15 km/h (10 m/h).
  3. Powtórz tę procedurę 6 razy, odczekując co najmniej 30 sekund pomiędzy powtórzeniami.
Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Jeśli hałas nadal występuje, użyj aplikacji mobilnej, aby umówić się na wizytę serwisową.