Lampki stanu portu ładowania

Gdy port ładowania jest otwarty, lampka stanu zmienia kolor, aby zakomunikować aktualny stan i pomóc w rozwiązywaniu problemów, gdyby się takie pojawiły, choć jest to mało prawdopodobne. Dla przypomnienia: lampka portu ładowania gaśnie po krótkim czasie, jeśli pojazd jest zablokowany (na przykład, jeśli podchodzisz do samochodu po pewnym czasie ładowania).

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Podczas podłączania pojazdu należy pomyśleć o sprawdzeniu koloru portu ładowania przed odejściem. Jeśli zobaczysz czerwone lub pomarańczowe światło, rozwiązanie problemu przed odejściem może zapewnić udaną sesję ładowania.
Kolor światła portu ładowania Co to znaczy Co robić

BIAŁY — ŚWIECI CIĄGLE

(normalne zachowanie)

Model Y jest gotowy do rozpoczęcia ładowania, a złącze nie jest wsunięte do gniazda albo zatrzask gniazda jest zwolniony, a złącze jest gotowe do wyjęcia z gniazda. Włóż złącze ładowania, jeśli chcesz rozpocząć ładowanie, lub wyjmij złącze ładowania, jeśli ładowanie zakończono.

NIEBIESKI — MIGA

(normalne zachowanie)

Model Y aktywnie komunikuje się ze stacją ładowania. Nic. Odczekaj kilka sekund, aż port ładowania zacznie migać na zielono (ładowanie) lub zmieni kolor na niebieski (sesja ładowania jest zaplanowana na przyszłość).

NIEBIESKI — ŚWIECI CIĄGLE

(może być wymagane podjęcie działania)

Model Y wykrywa, że złącze zostało podłączone, a sesja ładowania rozpocznie się o określonej godzinie w przyszłości. Brak aktywnego ładowania. Jeśli chcesz rozpocząć ładowanie natychmiast, wyłącz funkcję Scheduled Charging lub dotknij opcji Start Charging na ekranie dotykowym lub w aplikacji mobilnej. Jeśli zamierzasz używać funkcji Scheduled Charging, dalsze działania nie są wymagane. Dla przypomnienia funkcja Scheduled Charging zapamiętuje Twoją lokalizację.

ZIELONY — MIGA

(normalne zachowanie)

Trwa ładowanie. Podświetlenie gniazda zaczyna migać wolniej, gdy akumulator pojazdu Model Y jest prawie całkowicie naładowany. Nic. Po zakończeniu ładowania należy wyjąć przewód ładowania.

ZIELONY — ŚWIECI CIĄGLE

(normalne zachowanie)

Ładowanie zostało zakończone. W przypadku gotowości do jazdy wyjmij przewód ładowania.

POMARAŃCZOWY — ŚWIECI CIĄGLE

(wymagane działanie)

Złącze nie jest w pełni podłączone do portu ładowania. Ustaw ponownie złącze równo z gniazdem ładowanie i dokładnie wsuń do gniazda. Jeśli problem utrzymuje się, sprawdź port ładowania i złącze pod kątem przeszkód. Jeśli nie znaleziono żadnych przeszkód, spróbuj użyć innego przewodu ładowania.

POMARAŃCZOWY — MIGA

(wymagane działanie)

Model Y ładuje się przy zmniejszonym prądzie, ponieważ przewód nie jest w pełni podłączony do portu ładowania. Ustaw ponownie złącze równo z gniazdem ładowanie i dokładnie wsuń do gniazda. Jeśli problem utrzymuje się, sprawdź port ładowania i złącze pod kątem przeszkód. Jeśli nie znaleziono żadnych przeszkód, spróbuj użyć innego przewodu ładowania.

CZERWONY — ŚWIECI CIĄGLE

(wymagane działanie)

Wykryto usterkę i ładowanie zostało przerwane lub nie może się rozpocząć. Komunikat z opisem tej usterki jest wyświetlany na na ekranie dotykowym. Jeśli usterka nie występuje, spróbuj użyć innego przewodu ładowania lub wyłączyć i włączyć źródło ładowania (patrz lampki stanu na złączu mobilnym lub złączu ściennym, jeśli dotyczy). Jeśli inny przewód ładowania nie działa, wyłącz pojazd i włącz go za pomocą ekranu dotykowego i spróbuj ponownie.

LAMPKA NIE ŚWIECI

(normalne zachowanie)

Model Y jest zablokowany i był uśpiony przez pewien czas. Nic. Odblokowanie pojazdu lub naciśnięcie przycisku na uchwycie ładowania spowoduje ponowne wyświetlenie lampki stanu portu ładowania.