Sprawdzanie świateł oświetlających podłoże

Jeśli okno w Twoim pojeździe nie działa prawidłowo (lub szyba nie opuszcza się lekko po otwarciu drzwi), wykonaj test.Kalibracja szyb. Jeśli to nie rozwiąże problemu, spróbuj wykonać następujące czynności:

  1. Światła oświetlające podłoże są zlokalizowane pod ramami poszczególnych drzwi. Upewnij się, czy światło oświetlające podłoże się zapala. Jeżeli tak się nie dzieje, umów się na wizytę serwisową za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Mimo że ta procedura służy do kalibracji okien, jeśli światło oświetlające podłoże nie świeci się, może to oznaczać usterkę elektryczną, która również ma wpływ na okna. Jeśli światło jest zapalone, wykonaj kolejne kroki.
  2. Zlokalizować zatrzask po jednej stronie oprawy światła oświetlającego podłoże. Za pomocą plastikowego narzędzia lub płaskiego śrubokręta oderwij światło oświetlające podłoże od ramy drzwi.
  3. Delikatnie pociągnij światło oświetlające podłoże w dół, aby zobaczyć jego połączenie z wiązką przewodów — jeśli przewód jest pewnie podłączony do światła, odłącz go, naciskając wypustkę na złączu i odsuń oprawę światła od wiązki. Wiązka mogła się poluzować lub lekko rozłączyć, więc odłączenie i ponowne podłączenie może pomóc.
  4. Ponownie podłącz światło do wiązki przewodów i ponownie zamontuj oprawę światła oświetlającego podłoże. Po przywróceniu zasilania okno powinno lekko opaść.
  5. Delikatnie spróbuj zamknąć drzwi, upewniając się, że przed zamknięciem okno jest lekko opuszczone, a po zamknięciu podnosi się. Jeśli to nie zadziała, może to oznaczać problem z samym światłem oświetlającym podłoże (które można kupić online), lub wiązką przewodów. Skontaktuj się z Serwisem Tesla za pośrednictwem aplikacji mobilnej, aby umówić się na wizytę serwisową.