Montaż bagażników dachowych

Bagażniki dachowe dla swojego pojazdu można zakupić w sklepie Tesla (https://shop.tesla.com/ lub https://shop.tesla.cn/ w Chinach). Bagażniki te umożliwiają przewożenie przedmiotów, takich jak deski surfingowe lub kajaki, na dachu pojazdu. Aby zamontować bagażnik dachowy:

 1. Dokładnie oczyść dach pojazdu wokół obszarów na szybie oznaczonych strzałkami i pozostaw do wyschnięcia.
 2. Przyjrzyj się ikonie strzałki w górnej części nóżek, aby określić, na który róg pojazdu należy nałożyć daną nóżkę i pasującą taśmę chroniącą przed ścieraniem.
 3. Zmierz 227 mm od przedniej krawędzi przedniej szyby w dachu po lewej stronie. Dopasuj pozycję strzałki na szybie ze strzałką na taśmie chroniącej przed ścieraniem, następnie przyklej tę taśmę do pojazdu wzdłuż linii wykończenia. Powtórz ten krok z przodu po prawej stronie.
 4. Zmierz 412 mm od tylnej krawędzi tylnej szyby w dachu po lewej stronie. Dopasuj pozycję strzałki na szybie ze strzałką na taśmie chroniącej przed ścieraniem, następnie przyklej tę taśmę do pojazdu wzdłuż linii wykończenia. Powtórz ten krok z tyłu po prawej stronie.
 5. Używając narzędzia do zacisków, ostrożnie zdejmij gumową uszczelkę w miejscu oznaczonym strzałką.
 6. Nie zdejmując narzędzia do zacisków, wsuń zacisk szyny w miejsce oznaczonym strzałką.
 7. Zdejmij narzędzie do zacisków, następnie upewnij się, że zacisk jest osadzony w metalowym uchwycie pod szybą. Pociągnij za zacisk i pokręć nim, aby upewnić się, że jest prawidłowo osadzony. Upewnij się, że środek haczyka jest wyrównany ze strzałką. Powtórz tę procedurę w pozostałych rogach pojazdu.
 8. Umieść lewą przednią nakładkę boczną na zacisku z przodu po stronie kierowcy. Przyjrzyj się ikonie, by określić prawidłowe miejsce montażu odpowiedniej nakładki. Powtórz tę procedurę w celu zamontowania pozostałych nakładek na pojeździe.
 9. Aby zamontować poprzeczkę: upewnij się, że wszystkie cztery haczyki są prawidłowo osadzone, wyrównane i ustawione w pozycji pionowej. Następnie ostrożnie umieść przednią i tylną poprzeczkę na nakładkach.
  Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
  Uwaga
  Przednia poprzeczka jest dłuższa od tylnej poprzeczki.
 10. Nałóż nakrętki motylkowe i dokręć je ręcznie do każdej kolumny.
 11. Następnie użyj klucza imbusowego do dalszego dokręcenia nakrętek, aż kolumny będą pewnie przymocowane do pojazdu. Zalecamy dokręcenie momentem 2,5–3,5 Nm. Aby upewnić się, że dana kolumna jest prawidłowo zamontowana, pociągnij ją we wszystkich kierunkach i sprawdź, czy się nie porusza. Aby zablokować układ, oznaczenie na nakrętce motylkowej musi być wyrównane z oznaczeniem na kolumnie.
  Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
  Uwaga
  Nadmierne dokręcenie może spowodować uszkodzenie pojazdu.
 12. Użyj klucza do zablokowania każdej kolumny.
 13. Sprawdź, czy przednie i tylne poprzeczki są prawidłowo zamontowane, ciągnąc za nie we wszystkich kierunkach.
 14. Zamontuj pokrywy. Zacznij od dolnej krawędzi, a następnie wciśnij górną część na miejsce.