Montaż wspornika przedniej tablicy rejestracyjnej

Pojazd Model Y jest wyposażony we wspornik tablicy rejestracyjnej, co pozwala zachować zgodność z przepisami w regionach, gdzie przednia tablica rejestracyjna jest obowiązkowa. Wspornik jest dopasowany do kształtu przedniego zderzaka i przytwierdzany za pomocą mocnej taśmy klejącej.

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
Uwaga
Firma Tesla zaleca, aby procedurę wykonywać w ciepły dzień, po uprzednim umyciu i wysuszeniu pojazdu. Zimno i wilgoć mogą osłabić siłę mocowania taśmy klejącej.

Aby zamontować wspornik przedniej tablicy rejestracyjnej:

 1. Zaopatrz się w alkohol izopropylowy i na niewidocznym, lakierowanym miejscu nadwozia sprawdź, czy nie uszkadza on powłoki lakierniczej.
 2. Wyczyść miejsce montażu alkoholem izopropylowym i odczekaj co najmniej minutę, aż odparuje.
 3. Całkowicie usuń warstwę ochronną z taśmy klejącej w górnej części wspornika i częściowo usuń warstwę ochronną z górnej części taśmy po bokach wspornika. Dolna połowa taśmy klejącej po bokach powinna pozostać zabezpieczona. Rozłóż oderwaną warstwę ochronną na boki, tak aby łatwiej było ją usunąć po odpowiednim wyrównaniu wspornika względem zderzaka.
  Tył wspornika tablicy rejestracyjnej z usuniętą taśmą od góry i częściowo z każdej strony.
 4. Trzymając wspornik tablicy rejestracyjnej tak, aby jego górna część była odchylona od zderzaka (aby zapobiec zamocowaniu w złym miejscu), wyrównaj środek jego dolnej części ze środkową częścią kratki, jak pokazano na ilustracji.
  Strzałki pokazujące sposób wyrównania dolnej środkowej części tablicy rejestracyjnej ze środkiem kratki.
  Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
  Uwaga
  Przesunięcie przyklejonego wspornika nie będzie możliwe, dlatego przy jego ustawianiu należy zachować jak największą dokładność.
 5. Po prawidłowym ustawieniu wspornika dosuń jego górną część do zderzaka i dociśnij, aby zamocować na taśmie klejącej.
  Strzałki wskazujące sposób dociśnięcia górnej części wspornika tablicy rejestracyjnej do zderzaka.
 6. Usuń pozostałe kawałki warstwy ochronnej z boków wspornika i mocno dociśnij cały uchwyt do zderzaka, sprawdzając, czy jest utrzymywany na miejscu przez całą powierzchnię taśmy klejącej.
 7. Po prawidłowym zamontowaniu wspornika przykręć do niego tablicę rejestracyjną, używając czterech wkrętów, które znajdują się w zestawie (należy dokręcać momentem 3 Nm/2,2 funta siła na stopę).
  Pokazany przód pojazdu z zaznaczonymi śrubami wspornika tablicy rejestracyjnej.