צלילי פעילות תקינים

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
זהו מדריך כללי שיעזור לכם להבין את הצלילים השכיחים שאתם עשויים לשמוע מהרכב בזמן פעילותו התקינה. זה לא אבחון של הרכב והוא לא מהווה רשימה מקיפה של צלילים תקינים שאתם עשויים לשמוע. אם אתם מעוניינים לקבוע טיפול עם Tesla מכל סיבה שהיא, צרו קשר עם מרכז השירות המקומי שלכם.

ה-Model Y שלכם שקט מאוד, אבל לא לחלוטין. יש צלילים שהרכב שלכם משמיע כחלק תקין מהפעילות היומית שלו והם אינם סיבה לדאגה. להלן רשימה של צלילי פעילות תקינים שהרכב שלכם עשוי להשמיע, תלוי מהיכן מגיע הצליל:

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
ישנם צלילים שנעשה בהם שימוש למספר מטרות. השתמשו ב מסך המגע כדי לקבוע מה גרם לצליל.

בזמן החניה

צליל מכה של הפעלה/השבתה מכנית

השבתה:

הפעלה:

צלילים אלה מופיעים כאשר אתם מעבירים את הרכב להילוך חניה וזהו הצליל של הפעלה/ניתוק של בלם החניה. למידע נוסף ראו .

תקתוק של רפידת הבלם

בעת יציאה ממצב חניה, אתם עשויים להבחין בצליל תקתוק שמגיע מהבלמים. צליל זה נגרם על ידי מגע קל בין תושבת רפידת הבלם לבין הקליפר בעת שחרור הבלם.

צלילי נקישות, צקצוקים או חבטות

בעת חניה, Model Y פותח את המגעים של סוללת HV כדי לשמר אנרגיה. צליל זה נשמע בעת התנעת הרכב לאחר שהיה במצב חניה, ומסמן שהמגעים במתח גבוה קרובים למעגל בין הרכב שלכם לסוללה.

צלילי חריקה המגיע מהצמיגים או מהבלמים

אתם עשויים לשמוע את הצלילים האלה כשהרכב עומד בחניה לאורך זמן רב ומתחיל לנסוע. זה קורה משום שהרכב שלכם משתמש בדיסק הבלמים כדי להחזיק את הגלגלים במקומם בזמן חניה. הצליל שנשמע כשהקליפרים של הבלמים משתחררים מהרוטורים יכול להיות חזק למדי, במיוחד במזג אוויר קר או לאחר גשם כבד. צליל זה יכול להגיע גם מהצמיגים הקדמיים בעת סיבוב ההגה, ואינו סיבה לדאגה.

צליל נעילה

צליל זה מושמע כאשר הנך בתוך הרכב והוא ננעל (למשל כאשר תגעו בסמל הנעילה על גבי מסך המגע). ראו .

השתמש במפתח מאומת כדי לנסוע

צליל זה מושמע כאשר הרכב אינו מזהה מפתח תקף. כדי להתחיל בנסיעה, יש לעקוב אחר ההוראות על גבי מסך המגע כדי לאמת את המפתח שלך. למידע נוסף ראו מפתחות.

בזמן הטעינה

רעשי דפיקות, צקצוקים או חבטות בזמן Supercharging

צליל זה מגיע מרצפת הרכב שלכם (היכן שסוללת HV נמצאת) ונשמע כשרכיבי המתכת בסוללת ה-HV של הרכב מתרחבים או מתכווצים באופן טבעי כדי להתאים לשינויים בטמפרטורת הסביבה.

בזמן הנסיעה

קול יללה גבוה בזמן ההאצה

כשאתם לוחצים על דוושת התאוצה, ייתכן שתשמעו צליל גבוה בתא הנוסעים. זהו הקול של האצת הרכב. משום שכלי רכב חשמליים הם שקטים, ייתכן שצליל זה יהיה מורגש יותר בזמן הנהיגה.

רעש בתא הנוסעים במהלך האצה כאשר הגדרת Ludicrous מופעלת

ייתכן שתשמעו רעש זה כאשר תלחצו על דוושת התאוצה עם Ludicrous (אם מותקן) אם היא מופעלת. למידע נוסף ראו .

קול שאגה או משב רוח של מדחס המזגן

מחוץ לרכב: כשהרכב שלכם חונה, במיוחד בחוץ ביום חם, אתם עשויים לשמוע צלילי המהום או נקישה קלים מקדמת הרכב ליד תא המטען הקדמי. זה יכול לקרות גם כשהרכב לא בטעינה. אתם עשויים גם לשמוע את הצליל הזה כשאתם מחנים את Model Y לאחר נסיעה ארוכה. זהו הצליל של הרכב שלכם מקרר את הסוללה כדי לשמור על טמפרטורה אופטימלית. הוא מסמן שמדחס המזגן פועל כדי לקרר את תא הנוסעים. זה נגרם על ידי דרישה נוספת ממערכת האקלים כדי לענות על כל צורכי הקירור של הרכב שלכם. תדירות ועוצמת הצליל עשויות לרדת בהדרגה כשהטמפרטורה האופטימלית מושגת.

בתוך הרכב: אתם עשויים לשמוע את הצליל הזה מגיע מתא הנוסעים של Model Y, אבל זה מצב תקין ומתרחש בשל אותן סיבות המופיעות לעיל.

צליל/תחושת רטט הגה

במקרה זה, ההגה רוטט כי אזהרת סטייה מנתיב מזהירה אתכם שהרכב הבחין בחציית נתיב לא מכוונת.

צלילי זמזום או יללה בזמן נהיגה במהירות נמוכה (אם קיימת מערכת התרעה להולכי רגל)

הצליל נשמע כשהרכב נוסע במהירות נמוכה כדי להזהיר הולכי רגל בסביבה שהרכב בתנועה. צליל הזמזום או היללה משתנה קצת כש-Model Y נוסע קדימה או לאחור.

רעש במרווח הרגליים של הנהג בזמן לחיצה על הבלם

כש-Model Y עוצר, ייתכן שיופעל מצב החזק. הוא עוצר את הרכב במקומו עד שתלחצו על דוושת התאוצה, ומאפשר לכם להסיר את הרגל מדוושת הבלם במקרה הצורך. כשמצב Hold מופעל, ייתכן שתשמעו צליל חלש ממרווח הרגליים של הנהג, בנוסף לתחושה שדוושת הבלם נלחצת עוד יותר. ב-מסך מגע, סמל החזק עשוי גם להופיע:
סמל אפור של "HHH" בעיגול.

המהום או זמזום של המנוע בעת ניווט אל Supercharger

בעת ניווט אל Supercharger (או מטען מהיר של צד שלישי באזורים מסוימים), Model Y מבצע חימום מקדים של הסוללה כדי להכין אותו לטעינה. דבר זה יבטיח שתגיעו לטמפרטורת סוללה אופטימלית, וכך תקצרו את משך הזמן הנדרש לטעינה. במקרים מסוימים (כגון מזג אוויר קר), ייתכן שהמנוע או מנועים הקדמי והאחורי ורכיבים מסוימים ישמיעו רעש, כגון המהום או זמזום מכיוון שהם יוצרים חום לחימום הסוללה. מדובר בתופעה נורמלית.

שמירת מצלמת דרך קדמית

כאשר תגעו בסמל מצלמת הדרך הקדמית, צליל זה מציין שההקלטה נשמרה. למידע נוסף ראו .

חגורת הבטיחות אינה חגורה

מושבים קדמיים:

משמיע צליל כאשר הרכב מזהה נוסע באחד המושבים הקדמיים אשר לא חגר את חגורת הבטיחות. באפשרותכם לראות איזה נוסע אינו חגר את חגורת הבטיחות על פי סמל חגורת המושב האדום על גבי מסך המגע. למידע נוסף ראו .

מושבים אחוריים:

משמיע צליל כאשר הרכב מזהה נוסע באחד המושבים האחוריים אשר לא חגר את חגורת הבטיחות.

מאפייני בטיחות

צלילים, צפצופים וצלילי התראה שונים נשמעים כאשר הרכב מזהה היתכנות להתנגשות, חריגה מהנתיב, וכו', כדי לשמור על הרכב ונוסעיו בטוחים.

Warning IconA warning icon, calling your attention to a possibly risky situation
זהירות
מאפייני הבטיחות נועדו להנחיה כללית בלבד ואינה מיועדת להחליף בדיקות חזותיות ישירות שלכם.

התראת התנגשות חזיתית

הרכב מתריע נגד היתכנות להתנגשות חזיתית. למידע נוסף ראו .

אזהרת סטייה מנתיב

זה מתריע כאשר הרכב מזהה היתכנות לחריגה מהנתיב. סימון הנתיב מודגש על גבי תצוגת Autopilot על גבי מסך המגע. יש ליישם היגוי מתקן ולשמור על מרכז הנתיב. למידע נוסף ראו .

עוזר החניה

צליל זה מתרחש כאשר יש ניסיון לחנות את הרכב והרכב מזהה אובייקטים קרובים. על גבי מסך המגע, סטטוס הרכב יציג לכם את מיקום האובייקט בקירוב. למידע נוסף ראו .

הרכב מתקרב מאוד לאובייקט שזוהה. יש להמשיך בזהירות ולהותיר מספיק מרווח כדי לחנות בבטחה.

זה מתריע כי הרכב קרוב מדי אל האובייקט. יש לאפשר יותר מרווח לחנייה.

התראת מגבלת מהירות

הצליל יישמע כאשר הרכב חורג את המהירות המזוהה או המוגדרת. למידע נוסף ראו .

Autopilot

Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
הערה
בהתאם לאזור השוק, לתצורת הרכב, לאפשרויות שנרכשו ולגרסת התוכנה, ייתכן שברכב שלכם לא מותקנות כל התכונות של Autopilot, או שייתכן שתכונה לא תשמע בדיוק כפי שתואר.

כאשר תכונות Autopilot מופעלות, ייתכן ויושמעו מספר צלילים כדי למשוך את תשומת לבכם אל הרכב. ראו למידע נוסף על פרטי התכונה ומגבלותיה. יש לתת תשומת לב לדרך ולהקפיד למקם את הידיים על ההגה בכל עת, למקרה שה-Autopilot יושבת.

התראות Autopilot

צליל זה מתרחש בשל מספר סיבות. יש לבחון את ההתראות על גבי מסך המגע למידע נוסף.

Autopilot אינו זמין

זה מציין כי ברגע זה ה-Autopilot אינו זמין. יש לנסות להפעילו בזמן אחר או ראו לפרטים נוספים.

למקם ידיים על ההגה באופן מידי

זה מתריע בפני הנהג למקם את הידיים על ה- הגה או שייתכן וה-Autopilot יושבת לטובת בטיחות הנוסעים ורכבים אחרים בדרך. מקמו את הידיים על ההגה כדי להשתיק את הצליל.

Autosteer

מתרחש כאשר מופעל.

מתרחש כאשר אפשרות Autosteer מושבתת.

בקרת שיוט אדפטיבית

צליל זה יושמע כאשר מופעל.

צליל זה יושמע כאשר בקרת שיוט מודעת לתנועה תושבת.

Warning IconA warning icon, calling your attention to a possibly risky situation
אזהרה
נסיבות בלתי צפויות רבות עלולות לפגום בפעולה של Autopilot. תמיד יש לזכור שכתוצאה מכך, ייתכן ש-Autopilot לא יפעל על Model Y כפי שמצופה ממנה. זוהי אחריותך לנהוג עם תשומת לב ולהיות מוכן לבצע פעולה מידית בכל עת.