Uruchamiane akumulatora niskiego napięcia (litowo-jonowego) z użyciem zasilania zewnętrznego

Pojazdy wyprodukowane w Gigafactory Shanghai od października 2021 roku (data przybliżona), a w fabryce Fremont od grudnia 2021 roku (data przybliżona), są wyposażone w niskonapięciowe akumulatory litowo-jonowe.

 1. Otwórz pokrywę przednią.
 2. Zdejmij panel serwisowy poprzez pociągnięcie go do góry, co spowoduje zwolnienie zatrzasków, które utrzymują go na miejscu.
 3. Jeśli pojazd jest wyposażony w filtr HEPA, ostrożnie złóż uszczelkę filtra HEPA w kierunku przodu pojazdu, aby uzyskać dostęp do zacisku niskie napięcie.
  Ilustracja przedstawiająca dłoń w rękawicy odchylającą uszczelkę filtra HEPA.
 4. Odciągnij czarną uszczelkę, aby odsłonić zacisk dodatni. Zdejmij czerwoną pokrywę i podłącz czerwony dodatni (+) przewód zewnętrznego zasilacza niskiego napięcia do czerwonego dodatniego (+) zacisku.
  Warning IconA warning icon, calling your attention to a possibly risky situation
  UWAGA
  Nie wolno dopuścić, aby przewód dodatni zetknął się z innymi elementami metalowymi. Może to spowodować uszkodzenie pojazdu.
  przewód dodatni niskonapięciowego zewnętrznego źródła zasilania podłączony do zacisku dodatniego.
 5. Śruba filtra HEPA (pokazana poniżej) służy jako zacisk (-). Podłącz czarny przewód ujemny (-) źródła zasilania niskiego napięcia do czarnego zacisku ujemnego (-) filtra HEPA.
  przewód ujemny niskonapięciowego zewnętrznego źródła zasilania podłączony do zacisku ujemnego.
 6. Włącz zewnętrzne źródło zasilania (zgodnie z instrukcjami producenta) na nie dłużej niż 20 sekund, a następnie wyłącz lub odłącz źródło zasilania.
  Warning IconA warning icon, calling your attention to a possibly risky situation
  UWAGA
  W przypadku pozostawienia włączonego zasilania na ponad 20 sekund akumulator niskiego napięcia może nie być w stanie przeprowadzić samodzielnego odnawiania i w pojeździe może nie włączyć się bieg jazdy do przodu. W takiej sytuacji po odłączeniu źródła zasilania odłącz akumulator niskiego napięcia, po czym na powrót podłącz akumulator niskiego napięcia, aby umożliwić ponowne przeprowadzenie samodzielnego odnawiania
  Informational PurposesAn informational icon, calling your attention
  Uwaga
  W przypadku próby aktywacji trybu transportowego (aby wciągnąć pojazd na lawetę) proces samodzielnego odnawiania akumulatora niskiego napięcia nie jest wymagany. Pozostaw źródło zasilania podłączone do momentu zabezpieczenia pojazdu.
 7. Otwórz drzwi po stronie kierowcy i odczekaj dwie minuty.
 8. Upewnij się, że w pojeździe można włączyć bieg jazdy do przodu.
 9. Zamontuj także panel serwisowy, wciskając go na miejsce.
 10. Zamknij przednią pokrywę.